sesja plenerowa w Pałacu Pstrokonie

Heeeeej, witajcie moi drodzy kochani ! Tym razem zacznę od kilku słów wstępu! Wreszcie doszła do skutku oczekiwana przeze mnie sesje plenerowa w Pałacu Pstrokonie!  W zasadzie podrzuciłem mojej parze ślubnej ten pomysł jako pierwszy, bo uważam Pałac Pstrokonie za cudowne miejsce na sesję plenerową, ale też cudowne miejsce na wesele i przyznam się wam, że w tym roku również odbyłem przygodę zwaną reportażem ślubnym w Pałacu Pstrokonie, ale o tym innym razem!
Wracając do naszej sesji poślubnej w Pstrokoniach trafiliśmy szczyt upałów tego lata! Był kosmos, temperatura w cieniu 34 stopnie istny hardcore, bałem się o młodego że po prostu dostanie udaru słonecznego ale powiem tak, odczucie temperatury w parku, nad wodą jest zupełnie inne, myślę że dużo zawdzięczamy właśnie lokalizacji w jakiej mogliśmy tworzyć zdjęcia.
Cała sesja poślubna w Pałacu Pstrokonie trwała około 3 godzin, aż do pięknego zachodu słońca. Dodam jeszcze że moja para ślubna miała mnóstwo sił, do tego stopnia że Ania poprosiła mnie o zrobienie sesji narzeczeńskiej w Pałacu Pstrokonie, czyli zmiany stólówki z sukni ślubnej na coś „wygodniejszego”, więc oczywiście się zgodziłem.

Efekty naszej sesji plenerowej w Pałacu Pstrokonie możecie obejrzeć poniżej, jest to oczywiście wycinek tego co otrzymała ode mnie para ślubna, sami wiecie, są czasem takie perełki podczas sesji ślubnych których nie pokazujemy 🙂

Teraz trochę testów sprzętu foto 😉 Jadąc na plener do Pstrokoni wziąłem sobie na testy obiektyw Viltrox 50 1.8 i powiem wam że, zresztą nie powiem, ale 40 % kadrów jest nim wykonane, następne 40 % Nikonem Z 50 1.2 i reszta Nikkorem 70-200 2.8 S. sami oceńcie czy widzicie różnicę w plastyce, ostrości czy kontraście! Obiektyw Viltrox który pojechał ze mną na sesję plenerową do Pałacu Pstrokonie trafił do mnie z FOTO-TECHNIKA.PL i zostaje ze mną na 100 %.  Viltrox 50 1.8 świetnie współpracuje z Nikonami z matrycą APSC, obrazek jaki generuje ten zestaw jest bardzo przyjemny, szczegółowy ale nie do przesady, kontrastowy, odpowiednio nasycony barwami. Af pracuje szybko i pewnie, dla mnie jest to strzał w 10 gdyż 85 mm jest dla mnie ciut za blisko i często za daleko względem 105 mm. Obecnie będę porównywał właśnie 50 tkę 1.8 z viltroxem pod apsc 56 mm 1.4f, to może być ciekawy real test!

Wracając do sesji plenerowej w Pałacu Pstrokonie, jest to w tym roku moja ulubiona sesja poślubna! Co to spowodowało? Cudowne miejsce jakim jest Pałac Pstrokonie na sesję poślubną, sporo nowego sprzętu na testy, nie! Powodem są Ci zakochani ludzie, to jak cudownie współpracowało się z nimi, ile dobrej energii podczas sesji plenerowej w Pałacu Pstrokonie mi przekazali, ile było cudownych emocji, usmiechu, radości i wszystkiego co towarzyszy najlepszej atmosferze podczas sesji ślubnej.

Pałac Pstrokonie jest takim miejscem w którym każdy poczuje się swobodnie, po prostu dobrze, nie pozostaje mi nic innego jak polecić to cudowne miejsce na sesje plenerowe i z tego miejsca podziękować Ani i Bartkowi za tą cudowną przygodę!
Ciut mniejsze ale też duże podziękowania dla https://foto-technika.pl za sprzęt do testów, w razie jakiś pytań zapraszam do zakładki „KONTAKT”, tam odpowiem na wszystko 🙂

Pozdrawiam

Rafał Kalabiński

www.rafalkalabinski.pl

IG www.instagram.com/rafalkalabinski.pl

sESJA POSLUBNA W PAŁACU PSTROKONIE

sESJA POSLUBNA W PAŁACU PSTROKONIE sesja poślubna w pałacu pstrokonie