Kolejny już blog przygotowałem dla was w KLIK —> STUDIODAYLIGHT.PL, przy użyciu obiektywów od KLIK —> FOTO-TECHNIKA.PL, marki Viltrox, tym razem wykorzystałem 56 mm 1.4 na Nikon Z30 i klasycznie 50 1.8 na Nikonie Z9.
Ogólnie 56 milimetrów zaskoczyło mnie swoją elegancką konstrukcją i jakością wykonania, ten obiektyw jest mały i „sprytny”. Tu znajdziecie kilka kadrów z 56 i ponad 70 % z 50 tki.  Niemniej już w tym miejscu chciałem zapowiedzieć że pokażę wam kapitalne efekty pracy podczas sesji do portfolio, kolejnej wyskautowanej modelki której miałem przyjemność, robić zdjęcia testowe i zdjęcia typu polaroid. Ten blog już niedługo, będzie o bokehu, o wszystkim co każdy pasjonat fotografii portretowej chciałby przeczytać. Będzie też o Apsc 😀

Wrócę jednak do głównego wątku, sesje do portfolio to właśnie jest tematem dzisiejszego bloga, jak  to u mnie wygląda? Każda sesja zdjęciowa do portfolio czy też sesja wizerunkowa okraszona jest szczegółami, te szczegóły, czyli profesjonalny makijaż, ułożenie fryzury, uprzednio przygotowany przeze mnie storyboard przy aprobacie klienta. Sesja testowa, czy też sesja do portfolio może właśnie, a nawet powinna zawierać właśnie takie smaczki, zupełnie inaczej niż sesja zdjęciowa typu polaroid.

Michał, mój klient na sesje zdjęciową do portfolio, zaufał mi w 100% co do makijażu, wyboru ubrań, Tworzeniu scenografii czy nawet pozowania z najpiękniejszą modelką moją Krą, cudowną Hasiorką 😀 Dobra, wiem, kłaki, kłaki, same kłaki…. Tak, sierść wszędzie, całe nasze studio w sierści, cały Michał też, ale tylko jedna stylówka, prawie nie widać prawda? 😉 a za to jakie efekty. Kira stała tym razem po raz setny przed obiektywem? Sam już nie wiem! Wiem za to że ta sesja zdjęciowa była pierwszą w życiu Michał sesją do portfolio, no jakieś zdjęcia kiedyś miał, do dowodu czy prawa jazdy, ale tym razem to była przygoda jak sam wspomina, nie spodziewał się że sprawię że poczuje się jak :model”, ale przyznajcie z Michała świetny model.

Kariera modela 😉, Tak na prawdę, po takiej sesji zdjęciowej do portfolio do której dołożone zostaną zdjęcia polaroid, można śmiało walić do agencji dla modeli. Ja jestem specjalistom w szukaniu nowych twarzy, uwielbiam to robić i to widać, Michał to już też wie, kapitalnei się nam pracowało, a efekty psesji do portfolio mozecie sami ocenić, ja jestm zdumiony jak to świetnie wyszło i zaskoczony jak dobrze pracowało mi się 56 mm z Nikonem Z30 😀 ale o tym przy następnym blogu 🙂

Czy ja mogę tez na sesję testową do agencji modelek/modeli, piszcie śmiało w zakładce „KONTAKT”, tam odpowiem wam na wszelkie wasze wątpliwości, zweryfikuje czy według mnie możecie składać „teczkę” i zacząć bawić się w modeling, ale też zapraszam modelki i modeli ze średnim i dużym doświadczeniem na sesję do portfolio w celu jego rozwoju, nowe zdjęcia testowe są przydatne nie tylko ze względu na odświeżenie portfolio, przyda się tez Wam inne spojrzenie na samych was.

Meritum, sesja polaroid Łódź, czy też sesja testowa do portfolio to obszar pracy który uwielbiam, zatem zapraszam was do nas na sesję!

Pozdrawiam

Rafał Kalabiński

www.rafalkalabinski.pl

IG www.instagram.com/rafalkalabinski.pl

Zdjęcia do portfolio Łódź.

Zdjęcia do portfolio Łódź.sesja testowa Łódź