Sesja zdjęciowa z Piotrem Wolniakiem

Zapraszam was do obejrzenia Backstage z sesji zdjęciowej z Mistrzem Świata Piotrem Wolniakiem wykonanej dla Olimp Sport Nutrition przez Marka Filipiaka i mnie w osobie „mistrza oświetlenia” 😉

Szczególne podziękowania dla Nikon Polska, i Fototechnika.

Cała sesja wykonana Nikonem Z6I a dla odmiany Backstage Nikonem Z9 z najnowszą kartą pamięci Angelbird AV PRO CFexpress SX Type B | 160 GB i o tym będzie kilka zdań. Po pierwsze pozwoliłem sobie zrobić test szybkości tej karty, tu odsyłam Was do dokładnych danych z Optyczne.pl lub wielu innych youtubowych filmów. Moje spostrzeżenia są następujące,  korzystając z 20 FPS w formacie Raw Lossless wyciskamy 4 sekundy serii, około 80 zdjęć. Niemniej jeśli użyjemy HE* aparat „zwolnił” przy około 450 zdjęciu, dodam że w ciągu 30 sekund udało mi się uzyskać 586 klatek, co daje ponad 19 FPS. Dlatego też „zwolnił” jest w cudzysłowie.

Wykonanie:  Samo wykonanie, spasowanie karty jest na bardzo wysokim poziomie, na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej solidna od kart Sony XQD które wykruszyły mi się od wyciskania z aparatu, sam czytnik jest wykonany kapitalnie. Metalowa konstrukcja o ciekawej strukturze dodającej elegancji, najpierw myślałem, że ubrudzi się od palców, zarysuje, bo jest jakby szorstka, ale nic z tych rzeczy. Zrzuciłem około 7000 zdjęć, korzystając kilkadziesiąt razy i nic, wszystko jest idealnie czyste! Wielkim plusem jest montaż w głębi przewodu USB, nic nam się w czytniku nie wyłamie, to jest najlepsze rozwiązanie, jakie widziałem do tej pory !

Szybkość: Czytnik Angelbird CFexpress dostępny w Fototechnice, który również testowałem pod względem szybkości osiąga ponad 1200 mb/s przez USB 3.2 i więcej, zdjęcia w chwilę znajdują się na naszych dyskach. XQD dla mnie jest przeszłością!

Niezawodność: Karta, jak i czytnik mają za sobą pracę w serii, z dużymi plikami, z małymi, na tę chwilę osiągają 100 % skuteczności.

Podsumowanie: 999 zł za 160 GB kartę, która jest taka szybka wydaje się naprawdę dobrą inwestycją, w końcu mamy Karty PRO w rozsądnej cenie, biorąc pod uwagę korzystanie ze sprzętu fotograficznego zawodowo. Czytnik, jeśli mamy szybkie złącze USB dopełni puchar z szampanem. Ja osobiście polecam ten zestaw.

PS jeśli chcecie przeczytać kilka zdań  o Nikonie Z9 zapraszam tu.

Życzę wam miłego oglądania i w razie pytań zapraszam  do zakładki „KONTAKT”

Pozdrawiam

Rafał Kalabiński

www.rafalkalabinski.pl

IG www.instagram.com/rafalkalabinski.pl

Sesja zdjęciowa Piotra Wolniaka Mistrza Świata NAC Czytnik i karta pamięci Angelbird AV PRO CFexpress SX 160GB

Sesja zdjęciowa Piotra Wolniaka Mistrza Świata NACSesja zdjęciowa z Piotrem Wolniakiem Mistrzem Świata NAC Czytnik i karta pamięci Angelbird AV PRO CFexpress SX 160GBAngelbird AV PRO CFexpress SX 160GB